Motobatt akku, MBTX12U

Motobatt akku, MBTX12U

Motobatt akku, MBTX12U

Tuotenumero: DU14-514

Hinta 96,00 €

Saatavuus
Varastossa
Lue lisää saatavuudesta
Verkkokaupan ja Imatran myymälän varastot poikkeavat toisistaan eli kaikkia varastossa olevia tuotteita ei löydy heti Imatran myymälästä. Suunnitellessasi myymälästä ostoa suoraan, soita 040 537 0864 ja varmista saatavuus.
Kysy tuotteesta

Soveltuvuudet:

MerkkiMalliVuosimallistaVuosimalliinLisäinfo
APRILIACAPONORD 120020112016
APRILIADORSODURO 120020112016
APRILIADORSODURO 75020122016SMV
APRILIAETV1000 CAPONORD20012007
APRILIAMANA 85020112015
APRILIAPEGASO 650 STRADA20052007
APRILIAPEGASO 650 TRAIL20062007
APRILIARST1000 FUTURA20012004
APRILIARSV1000 MILLE19982004
APRILIARSV1000R20042007
APRILIARSV1000R FACTORY20062007
APRILIARSV1000R TUONO20032011
APRILIASHIVER 75020092016
APRILIASL1000 FALCO20002004
APRILIASRV85020122015
ARCTIC CAT250 2X419992005
ARCTIC CAT250 4X420012005
ARCTIC CAT300 DVX20092015
BMWC600 SPORT20132016
BMWC650GT20112016
BMWF700GS20112016
BMWF800GS20082016
BMWF800GT20082016
BMWF800R20082016
BMWF800S20062011
BMWF800ST20082016
BMWK1200R20052016
BMWK1200S20052016
BMWK1300R20092016
BMWK1300S20092016
BMWR1200 NINET20142016
BMWR1200GS20052013
BMWR1200R20052016
BMWR1200RS20142015
BMWR1200RT20052013
BMWR1200S20052016
BMWR1200ST20042007
BUELL1125R20082010
BUELLBLAST 50020002009
BUELLS1 1200 LIGHTNING19961999
BUELLXB12R FIREBOLT20052007
BUELLXB12S LIGHTNING20032008
BUELLXB12SCG LIGHTNING20052008
BUELLXB12SS LIGHTNING20052008
BUELLXB12X ULYSSES20052008
BUELLXB9R FIREBOLT20022004
BUELLXB9S LIGHTNING20022009
BUELLXB9SX LIGHTNING20052008
CAGIVACANYON 50019992005
CAGIVARAPTOR 100020002002
CAGIVARAPTOR 65020012001
CAGIVARIVER 50020002005
CAN-AM (BRP)DS 25020062017
CAN-AM (BRP)DS 65020002006
CAN-AM (BRP)OUTLANDER 33020042005
CAN-AM (BRP)OUTLANDER 40020042004
DAELIMVJ125 ROADWIN20062006
DAELIMVJF125 ROADWIN R20102011
HARLEY-DAVIDSONVRSCA 1130 V-ROD20012006
HARLEY-DAVIDSONVRSCAW 1130 V-ROD20062007
HARLEY-DAVIDSONVRSCB 1130 V-ROD20032006
HARLEY-DAVIDSONVRSCD 1130 NIGHT ROD20052007
HARLEY-DAVIDSONVRSCDX 1130 NIGHT ROD SPECIAL20062008
HARLEY-DAVIDSONVRSCR 1130 STREET ROD20052007
HARLEY-DAVIDSONXG750 STREET20142016
HARLEY-DAVIDSONXL1200 SPORTSTER20042016
HARLEY-DAVIDSONXL1200C SPORTSTER CUSTOM20042014
HARLEY-DAVIDSONXL1200N SPORTSTER NIGHTSTER20072012
HARLEY-DAVIDSONXL1200V SPORTSTER SEVENTY-TWO20122014
HARLEY-DAVIDSONXL1200X FORTY-EIGHT20112013
HARLEY-DAVIDSONXL883 SPORTSTER20042016
HARLEY-DAVIDSONXL883C SPORTSTER CUSTOM20042016
HARLEY-DAVIDSONXL883L SPORTSTER20042016Low
HARLEY-DAVIDSONXL883N IRON20102013
HARLEY-DAVIDSONXL883R ROADSTER20042013
HARLEY-DAVIDSONXLH883 SPORTSTER20042016
HARLEY-DAVIDSONXR1200X20092012
HONDAATC125M19861987
HONDAATC250ES19851987
HONDAATC250R19851986
HONDAATC250SX19851987
HONDACB1000F SUPER FOUR19931996SC30
HONDACB1100SF X-1119992003SC42A
HONDACB1300 SUPER FOUR20102013X4
HONDACB1300 X419982002
HONDACBR1100XX19962000
HONDAFES250 FORESIGHT19982000
HONDAFL350R19851985
HONDAGL1500C F6C19972003
HONDAST1100 PAN EUROPEAN19902001
HONDATRX20019901991
HONDATRX200D19911997
HONDATRX200SX19861988
HONDATRX25019852001
HONDATRX250R19861987
HONDATRX250TE RECON ES20022017
HONDATRX250TM RECON20022017
HONDATRX250X19872017
HONDATRX30019882000
HONDATRX300FW19882000
HONDATRX35019861987
HONDATRX350D19871989
HONDATRX350FE RANCHER20002006
HONDATRX350FM RANCHER20002006
HONDATRX350TE RANCHER20002006
HONDATRX350TM RANCHER20002006
HONDATRX400FA RANCHER20042007
HONDATRX400FGA RANCHER20042007
HONDATRX400FW FOREMAN19952003
HONDATRX420FA RANCHER20092013
HONDATRX420FE RANCHER20072016
HONDATRX420FM RANCHER20072017
HONDATRX420FPA RANCHER20092014
HONDATRX420FPE RANCHER20092013
HONDATRX420FPM RANCHER20092013
HONDATRX420TE RANCHER20072016
HONDATRX420TM RANCHER20072017
HONDATRX450ES FOREMAN19982001
HONDATRX450FE FOREMAN20022004
HONDATRX450FM FOREMAN20022004
HONDATRX450R SPORTRAX20042004
HONDATRX450S FOREMAN19982001
HONDATRX500FA FOREMAN RUBICON20012011
HONDATRX500FE FOREMAN20052011
HONDATRX500FGA FOREMAN RUBICON20042008
HONDATRX500FM FOREMAN20052011
HONDATRX500FPA FOREMAN RUBICON20092014
HONDATRX500FPE FOREMAN20072012
HONDATRX500FPM FOREMAN20082013
HONDATRX500TM FOREMAN20052006
HONDATRX650FA RINCON20032005
HONDATRX650FGA RINCON20042005
HONDAVFR750F19861997RC36
HONDAVFR800F19982001
HONDAVT750C SHADOW19972003
HONDAVT750C2 SHADOW19972003
HONDAVTR1000F19972000
HONDAVTX130020022008
HONDAXRV750 AFRICA TWIN19932003
HUSQVARNANUDA 90020122014
HYOSUNGGT650R COMET20042006
HYOSUNGGV650 AQUILA20082009
KAWASAKIER-519962006
KAWASAKIER-6F20062012
KAWASAKIER-6N20052012
KAWASAKIEX650 NINJA20062011
KAWASAKIGPZ1100E19951998ZXT10E
KAWASAKIGTR140020072016
KAWASAKIKFX70020062009
KAWASAKIKLE50019912007
KAWASAKIKLE650 VERSYS20082016LE650A
KAWASAKIKLV100020042006
KAWASAKIKVF300 BRUTE FORCE20122016
KAWASAKIKVF650 BRUTE FORCE20052013
KAWASAKIKVF650 PRAIRIE20022003
KAWASAKIKVF700 PRAIRIE20042006
KAWASAKIKVF750 BRUTE FORCE20052016
KAWASAKIVN80019952003VN800A
KAWASAKIVN80020042006
KAWASAKIVN800 DRIFTER19952003VN800C
KAWASAKIVN800 DRIFTER20042006
KAWASAKIVN900 CLASSIC20062016
KAWASAKIVN900 CUSTOM20072016
KAWASAKIVN900 LIGHT TOURER20122014
KAWASAKIW65019992006EJ650A
KAWASAKIW80020112014
KAWASAKIZR550 ZEPHYR19951998ZR550B
KAWASAKIZR-719992004ZR750F
KAWASAKIZR750 ZEPHYR19911999ZR750C
KAWASAKIZR-7S20012004ZR750F
KAWASAKIZRX110019972002ZRT10C
KAWASAKIZRX120020012005ZRT20A
KAWASAKIZRX1200R20012006ZRT20A
KAWASAKIZRX1200S20012006ZRT20A
KAWASAKIZX-12R NINJA20002007ZXT20A
KAWASAKIZX-6R NINJA19951997ZX600F
KAWASAKIZX-7R NINJA19962002ZX750P
KAWASAKIZX-9R NINJA19941997ZX900B
KAWASAKIZXR75019911995ZX750L
KAWASAKIZXR750R19911992ZX750K
KAWASAKIZZR110019932001ZXT10D
KAWASAKIZZR120020022005ZXT20C
KAWASAKIZZR140020062016
KAWASAKIZZR60019932006ZX600E
KTM1290 SUPERDUKE R20142014
KYMCOGRAND DINK 25020012007
KYMCOKXR 250 MONGOOSE20042007
KYMCOMXU 25020052013
KYMCOMXU 30020062013
KYMCOXCITING 50020052013
MOTO GUZZISPORT 110019962000
MOTO GUZZIV7 750 CLASSIC20102011
MOTO GUZZIV7 750 RACER20132014
MOTO GUZZIV7 750 SPECIAL20132014
MOTO GUZZIV7 750 STONE20132014
PEUGEOTSATELIS 50020072012
PIAGGIOHEXAGON 180 LXT 2T20002000
PIAGGIOHEXAGON GTX18020002001
PIAGGIOMP3 25020072009
PIAGGIOX8 25020062008
PIAGGIOX8 40020072009
POLARIS170 RANGER RZR20092014
POLARIS200 PHOENIX20052017
POLARIS200 SAWTOOTH20062007
SUZUKIAN650 BURGMAN20032016
SUZUKIDL1000 V-STROM20022016
SUZUKIDL650 V-STROM20032016
SUZUKIDR800S19921997
SUZUKIGS45019831989
SUZUKIGS450E19831990GL51C
SUZUKIGS450L19831989
SUZUKIGSF1200 BANDIT19962006,S,SA
SUZUKIGSX1100G19911995GV74A
SUZUKIGSX1300BK B-KING20072012
SUZUKIGSX1300R HAYABUSA20082016
SUZUKIGSX140020012007
SUZUKIGSX25019801983
SUZUKIGSX75019982003AE1213
SUZUKIGSX-R100020052016
SUZUKIGSX-R1100W19931998
SUZUKIGSX-R75019921993GR7BA/GR7BB
SUZUKILT 230 E QUADRUNNER19881993
SUZUKILT-A 400 EIGER 2WD20022004
SUZUKILT-A 400 F EIGER 4X420022007
SUZUKILT-A 400 F KINGQUAD 4X420082015
SUZUKILT-A 400 KINGQUAD 2X420082009
SUZUKILT-A 450 X KINGQUAD20072010
SUZUKILT-F 250 F 4WD QUADRUNNER20022002
SUZUKILT-F 250 OZARK20022013
SUZUKILT-F 400 EIGER 2WD20022007
SUZUKILT-F 400 F EIGER 4X420022007
SUZUKILT-F 400 F KINGQUAD20082016
SUZUKILT-Z 250 QUADSPORT20042009
SUZUKISV100020032005
SUZUKISV1000S20032005
SUZUKISV65020032007
SUZUKISV650S20032008
SUZUKITL1000S19972001
SUZUKIVL800 C800 INTRUDER20052016
SUZUKIVL800 VOLUSIA20012008
SUZUKIVZ800 M800 INTRUDER20052016
SUZUKIVZ800 MARAUDER19972008
TRIUMPHAMERICA 90020072013
TRIUMPHBONNEVILLE 120020152016
TRIUMPHBONNEVILLE 80020012007
TRIUMPHBONNEVILLE 800 AMERICA20022007
TRIUMPHBONNEVILLE 800 T10020032005
TRIUMPHBONNEVILLE 90020082016
TRIUMPHBONNEVILLE 900 T10020052016
TRIUMPHDAYTONA 955I20012007
TRIUMPHSCRAMBLER 90020112016
TRIUMPHSPEED FOUR 60020032007
TRIUMPHSPEED TRIPLE 105020052010
TRIUMPHSPEED TRIPLE 95519992005
TRIUMPHSPEEDMASTER 80020032004
TRIUMPHSPEEDMASTER 90020052015
TRIUMPHSPRINT 1050 GT20112016
TRIUMPHSPRINT 1050 ST20052009
TRIUMPHSPRINT 955 RS20002004
TRIUMPHSPRINT 955 ST20012005
TRIUMPHTHRUXTON 120020042016
TRIUMPHTIGER 105020122016
TRIUMPHTIGER 90019992001
TRIUMPHTIGER 95520012006
TRIUMPHTROPHY 120020032004
TRIUMPHTT60020002002
VESPAGTS12520102012
VESPAGTS25020102011
VESPAGTS30020082013
VESPAGTV25020062011
VESPALX12520052009
VESPALXV12520072009
YAMAHAFJ1200199119963YA
YAMAHAFZR1000199219953GM/3LE
YAMAHAFZR600R199419954JH
YAMAHAGTS1000199219974BH
YAMAHAPHAZER (499CC)20072008
YAMAHAPHAZER FX (499CC)20072007
YAMAHAPHAZER GT (499CC)20072013
YAMAHAPHAZER MTX (499CC)20082017
YAMAHAPHAZER RTX (499CC)20082017
YAMAHAPHAZER XTX (499CC)20142017
YAMAHAPZ500 PHAZER19992007
YAMAHARX APEX (998CC)20082017
YAMAHARX APEX ER (998CC)20062009
YAMAHARX APEX GT (998CC)20062010
YAMAHARX APEX LE (998CC)20162017
YAMAHARX APEX LTX (998CC)20082010
YAMAHARX APEX LTX GT (998CC)20082010
YAMAHARX APEX MOUNTAIN (998CC)20062007
YAMAHARX APEX MTX (998CC)20082009
YAMAHARX APEX MTX SE (998CC)20082008
YAMAHARX APEX RTX (998CC)20062009
YAMAHARX APEX SE (998CC)20112014
YAMAHARX APEX XTX (998CC)20122017
YAMAHARX ATTAK (998CC)20062007
YAMAHARX ATTAK GT (998CC)20072007
YAMAHATDM850199119953VD
YAMAHATRX850199619994UN
YAMAHAVENTURE LITE (499CC)20072013
YAMAHAVENTURE MULTI-PURPOSE (499CC)20092017
YAMAHAXJ900S DIVERSION199420044KM
YAMAHAXJR1200199519984PU
YAMAHAYFM 300 GRIZZLY20122013
YAMAHAYFM 660 R RAPTOR20012005
YAMAHAYZF1000R THUNDERACE19962001
YAMAHAYZF600R THUNDERCAT19962001
YAMAHAYZF750R19931997
BMWF650GS20082011

Tuotearvostelut

Tuotteita samasta tuoteryhmästä

Motobatt Jump Starter / Power Bank
DU14-999

Motobatt Jump Starter / Power Bank

199,00 €
Saatavuus
Ei varastossa
Toimitusaika Kysy päivää
Motobatt Yhdistelmäjohto ulosotto+lataus
DU14-993

Motobatt Yhdistelmäjohto ulosotto+lataus

24,90 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt Liittimen pään varasuojus, kuminen
DU14-992

Motobatt Liittimen pään varasuojus, kuminen

2,00 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt Jatkokaapeli 7,5m
DU14-991-4

Motobatt Jatkokaapeli 7,5m

13,90 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt Jatkokaapeli tupakansytytinliitoksella (naaras)
DU14-991-3

Motobatt Jatkokaapeli tupakansytytinliitoksella (naaras)

8,90 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt 55cm jatkokaapeli 7,5A sulake rengasliittimillä
DU14-991-2

Motobatt 55cm jatkokaapeli 7,5A sulake rengasliittimillä

8,90 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt 55cm jatkokaapeli 7,5A sulake krokotiilipäät
DU14-991-1

Motobatt 55cm jatkokaapeli 7,5A sulake krokotiilipäät

8,90 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt Akkulaturi 4-kanavainen 9 step 12V 2,0 Amp
DU14-990-3

Motobatt Akkulaturi 4-kanavainen 9 step 12V 2,0 Amp

339,00 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt Akkulaturi Fat Boy 9 step12V 2,0 Amp
DU14-990-2

Motobatt Akkulaturi Fat Boy 9 step12V 2,0 Amp

115,00 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt Akkulaturi Water Boy 9 step12V 1,0 Amp
DU14-990-1

Motobatt Akkulaturi Water Boy 9 step12V 1,0 Amp

59,00 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt akku, MBHD12H
DU14-529

Motobatt akku, MBHD12H

196,00 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt akku, MBTX30U
DU14-528

Motobatt akku, MBTX30U

194,00 €
Saatavuus
Varastossa

Tuotehaku

Selaa tuoteryhmiä

Oma tili

Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

1. Tilaaminen 

1.1 Tilausta tehdessä asiakkaan tulee aina ilmoittaa nimi, osoite, sähköpostiosoite ja puhelinnumero.

1.2 Mimoton asiakasrekisteri on luottamuksellinen ja Mimoto sitoutuu olemaan luovuttamatta tietoja eteenpäin.

1.3 Asiakas sitoutuu jokaisen tilauksen yhteydessä noudattamaan tässä sopimuksessa mainittuja sopimusehtoja.

1.4 Sitova kauppasopimus tulee voimaan, kun asiakas on jättänyt tilauksen.

1.5 Mikäli asiakas ei hyväksy tuotetta, tulee hänen palauttaa tuote 14 päivän palautusoikeuden aikana takaisin Mimotolle (ks. jäljempänä kohta 4.).

1.6 Mikäli asiakas ei ole noutanut saapunutta tuotetta postitoimipaikasta tai noutopisteestä 14 päivän kuluessa, kauppa peruuntuu. (kts. 4.8)

1.7 Mimoto ei vastaa valmistajien sivuilla olevien tietojen oikeellisuudesta.

1.8 Mimoto pidättää oikeuden olla toimittamatta tilausta.

2. Hinnat

2.1 Hinnaston hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitamme tuotteet Itellan ja matkahuollon palveluita käyttäen.

2.2 Mikäli tuotteen hinta on noussut tilauksen lähettämisen jälkeen, myymme tilatut tuotteet tilaushetken hinnalla. Mikäli tilaukseen tehdään muutoksia, määräytyy tuotteen hinta senhetkisen hinnan mukaisesti.

2.3 Kaikkien tuotteiden tuotetiedot näkyvät tuotekortissa kotisivuillamme. Tuotetietovirheen takia tehtävä palautus on asiakaspalautuksena maksuton, ja palautus on tehtävä kohtuullisen ajan kuluessa siitä, kun asiakas on virheen havainnut tai asiakkaan olisi kuulunut virhe havaita.

2.4 RAHTIHINNAT

  • Postipaketti, Posti 16 (Yli 195€ tilaukset ilman toimituskuluja) - 7,90 €
    Postista postiin, noudettavissa klo 16 jälkeen
  • Itella Express Flex 21 kotiinkuljetus (Yli 300€ tilaukset ilman toimituskuluja) - 13,00 €
    Lähetykset toimitetaan vastaanottajille arkipäivisin ja suuremmissa kaupungeissa jakelu on mahdollinen klo 21 asti. Muilla alueilla lähetykset jaetaan perille klo 14 mennessä.
  • Postin pakettiautomaatti (max 36×60×60cm) (Yli 195€ tilaukset ilman toimituskuluja) - 7,90 €
  • Nouto myymälästä 0,00 € (Ilmoitamme kun tuote on noudettavissa)
  • Postipaketti, Posti 14 (Yli 300€ tilaukset ilman toimituskuluja) 13,00 €
    Toimitus kotiin/työpaikalle päivällä ennen klo 14.00
  • Toimitus Viroon ja Ruotsiin (Consumer Parcel) 15,00 €
    Ruotsi (postinumero ja kuljetusaika) 10–82: 3–4 työpäivää 62, 83–99: 5–8 työpäivää
    Viro 10–75: 3–5 työpäivää
  • Matkahuollon Lähellä -paketti 19,90 €
    Toimitetaan Matkahuollon lähimpään noutopisteeseen. Maksimi 30kg

3. Yleiset toimitusehdot

3.1 Mimoto toimittaa tuotteitaan asiakkaalle 1-4 arkipäivän toimitusajalla. Mikäli tuote on kuitenkin tilapäisesti varastosta loppu, siitä ilmoitetaan asiakkaalle sähköpostilla.

3.2 Toimitamme tilauksia seuraavalla kuljetusyhtiöillä: Posti ja Matkahuolto


3.3 Mikäli lähetät tavaraa Mimotolle tuotepalautuksena, muista säilyttää kuittikopio/seurantanumero sekä ilmoittaa siitä Mimotolle asiakaspalvelu@mimoto.fi

4. PALAUTUSOIKEUS

4.1 Kaikilla tuoteilla on 14 päivän palautusoikeus postipaketin tai noutotilauksen noutohetkestä alkaen (mukaan lukien viikonloput ja pyhäpäivät, poislukien noutopäivä). Raskaiden (yli 50kg) tuotteiden palautuksen yhteydessä ei palauteta rahtikuluja.

4.2 Noutohetkeksi katsotaan se päivä, jolloin paketti on lunastettu tai noudettu postista tai matkahuollon toimipisteestä.

4.3 Palautusoikeus koskee vain käyttämättömiä ja myyntikelpoisia tuotteita. Palautusaikana asiakkaalla on oikeus tutustua tuotteeseen huolella samalla tavalla kuin hän voisi tehdä ostaessaan tavaran liikkeestä. Asiakas voi myös avata pakkauksen tutkiakseen tuotetta menettämättä palautusoikeuttaan. Hän ei voi kuitenkaan ottaa tavaraa käyttöön. Esim. moottoripyöräkypärää kannattaa pitää päässä niin että ei poista lappuja ja visiirin suojakalvoa, kun kalvo tai laput on poistettu katsotaan tuote käytetyksi.

4.4 Palautusoikeus ei koske tuotetta, jota on käytetty

4.5 Tuotepalautukset on tehtävä aina: a) Alkuperäisessä tai samanlaisessa paketissa, missä tuote on asiakkaalle lähetetty (hyvin pakattuna) ilman turhia merkintöjä. b) Mukana kopio kuitista. c) Viimeistään 14 päivän kuluessa noutohetkestä.

4.6 Emme hyväksy tuotteen palautusta, mikäli palautettava tuote on jätetty asianmukaisesti pakkaamatta. Postin aiheuttama palautuksen särkyminen on Mimoton tai kuljetusyhtiön vastuulla.

4.7 Kaikki kaupan purkamiset ja alennukset suositellaan aina sovittavaksi kirjallisesti (esim. sähköpostilla, kirjeitse) . Asiakkaan tulee ilmoittaa Mimotolle tilinumero (postiennakkotilauksissa) johon asiakkaan maksama rahasumma palautetaan. Rahasumman palautus suoritetaan kohtuullisen ajan kuluessa siitä kun tavara on palautunut Mimotolle ja tarkastettu.

4.8 Palautus on ilmainen. Poikkeuksena seuraavat tilanteet:
- mikäli asiakas jättää noutamatta jo lähetetyn tuotteen postista tai matkahuollon toimipisteestä

5. Takuu

5.1. Takuu on myyjän maahantuojan vapaaehtoisesti antama lisäsitoumus. Takuun antaja vastaa siitä, että tuote toimii määräajan. Mikäli tuotteen valmistaja, maahantuoja tai valtuuttama huoltoliike tarjoaa tuotteelle takuun, rajoittuu Mimoton velvollisuus hoitaa tuotteen takuu aina kuluttajasuojalain 5. luvun yleisiin virhesäännöksiin.

5.2 Takuuaika alkaa kuitissa olevasta päiväyksestä ja kestää maahantuojan määritelemän takuuajan. Tuotteen takuuvaihto ei pidennä alkuperäistä takuuaikaa.

5.3 Takuun piiriin eivät kuulu ulkoisten esineiden aiheuttamat vauriot.

5.4 Takuu ei kata tuotteiden väärinkäyttöä tai muita ohjeiden laiminlyöntiä, mukaan lukien asiakkaan asennusvirheitä taikka tuotteiden normaalia kulumista.

5.5 Kuluttajansuojalain mukaisesti ostajan on ilmoitettava virheestä takuunantajalle kohtuullisessa ajan kuluessa siitä, kun asiakas havaitsi virheen tai hänen olisi pitänyt havaita se.

5.6 Takuupalautukset on tehtävä aina alkuperäisessä tai samanlaisessa paketissa, missä tuote on asiakkaalle lähetetty (hyvin pakattuna) ilman turhia merkintöjä ja mukana kopio kuitista.

5.7 Kaikki takuupalautukset lähetetään tai tuodaan Mimotolle. Tuote viedään postiin ja palautetaan asiakaspalautuksena veloituksetta.

6. Maksutavat

Tilauksen voit maksaa verkkopankkitunnuksilla, pankki- / luottokortilla ja Klarna Tilillä tai Laskulla

  • Postiennakko
    Maksat tilauksen postiin noutaessasi paketin postista.
  • Checkout - Verkkopankit ja pankki-/luottokortit
    Checkoutin kautta maksat kaikkien pankkien maksupainikkeilla ja maksu onnistuu myös yleisimmillä pankki-/luottokorteilla. Maksupalvelumme käyttäminen on turvallista. Maksaessasi tilaustasi siirryt suoraan maksutavan tarjoajan järjestelmään, jolloin henkilökohtaiset tietosi ovat turvassa.
  • Klarna Lasku – 14 päivää maksuaikaa
    Klarna Laskulla saat maksuaikaa 14 vuorokautta ja mahdollisuuden maksaa erissä.
  • Klarna Tili
    Klarna Tili -maksutapa on suunniteltu niihin tilanteisiin, kun haluat itse päättää, millaisissa kuukausierissä lyhennät tilauksesi loppusummaa. Kuukausierä 9 € tai vähintään 1/24 kokonaissummasta. Tilinhoitomaksu 3,95 € / kk tilausmäärästä riippumatta.
  • 7. Tietosuoja

    HENKILÖTIETOLAIN (523 / 99) 10 §:n MUKAINEN REKISTERISELOSTE

    Rekisterinpitäjä:
    Mimoto Ky. Tainionkoskentie 10 IMATRA . Y-tunnus 1834706-1
    Rekisteriä hoitava henkilö: Mimoto Ky, info AT mimoto.fi
    Rekisterin nimi:
    Mimoto Ky asiakasrekisteri
    Rekisterin käyttötarkoitus:

    Rekisteriä käytetään pääsääntöisesti asiakkaan omien tilausten postittamiseen. Rekisteriä voidaan kuitenkin käyttää myös suoramarkkinointiin, paitsi jos asiakas on tämän erikseen kieltänyt.