Motobatt akku, MBTX9U

Motobatt akku, MBTX9U

Motobatt akku, MBTX9U

Tuotenumero: DU14-508

Hinta 76,00 €

Saatavuus
Varastossa
Lue lisää saatavuudesta
Verkkokaupan ja Imatran myymälän varastot poikkeavat toisistaan eli kaikkia varastossa olevia tuotteita ei löydy heti Imatran myymälästä. Suunnitellessasi myymälästä ostoa suoraan, soita 040 537 0864 ja varmista saatavuus.
Kysy tuotteesta

Soveltuvuudet:

MerkkiMalliVuosimallistaVuosimalliinLisäinfo
APRILIAHABANA 12520002003
ARCTIC CAT150 4-T20092016
ARCTIC CAT400 DVX20042008
BMWS1000XR20152016
CAGIVARAPTOR 100020042005
CAGIVARAPTOR 65020062007
HONDACB50019932003PC32/A
HONDACB500S19982003PC32E
HONDACBR600F19872000
HONDACBR900RR19921999
HONDAFL400R19891990
HONDAFMX65020052008
HONDANTV650 REVERE19881997
HONDANX650 DOMINATOR19882000
HONDATRX12519871988
HONDATRX250EX SPORTTRAX20012008
HONDATRX300EX SPORTRAX19932008
HONDATRX300X20092009
HONDATRX400EX SPORTRAX19992008
HONDATRX400X20092014
HONDATRX700XX20082009
HONDAVF750C19942002
HONDAVFR750R19881993RC30
HONDAVT600C SHADOW19882003
HONDAXRV650 AFRICA TWIN19881990
KAWASAKIEX250 NINJA20092013
KAWASAKIEX300 NINJA20132016
KAWASAKIKFX40020032006
KAWASAKIKLZ1000 VERSYS20122016
KAWASAKIZ100020122013
KAWASAKIZ100020032013ZRT00A
KAWASAKIZ100020072011ZRT00B ABS
KAWASAKIZ1000SX20112014
KAWASAKIZ75020042014ZR750J
KAWASAKIZ750R20112014
KAWASAKIZ750S20052006ZR750J
KAWASAKIZ80020132016
KAWASAKIZX-6R NINJA19982016ZX600R
KAWASAKIZX-6R NINJA ZX63620032016
KAWASAKIZX-6RR NINJA20032006ZX600N
KAWASAKIZX-9R NINJA19982003ZX900E
KAWASAKIZXR40019911999
KTM125 RC 4-T20142016
KTM200 DUKE20122013
KTM390 DUKE20132016
KTM390 RC20132016
KTM400 LC419972004
KTM530 EXC20072009
KTM640 DUKE II LC420012002
KTM690 DUKE20132016
KYMCOLIKE 20020122012
KYMCOMOVIE 12520032007
KYMCOMXU 15020072013
KYMCOMXU 5020052013
KYMCOSPACER 12519992003
KYMCOVENOX 25020022007
POLARIS450 OUTLAW20082010
POLARIS500 OUTLAW20062006
POLARIS500 PREDATOR20032006
POLARIS525 OUTLAW IRS20082011
POLARIS525 OUTLAW S20082010
SUZUKIAN12520072007HK
SUZUKIAN250 BURGMAN19982000
SUZUKIAN400 BURGMAN19992016
SUZUKIDR650RS19961996
SUZUKIDR650SE19962001
SUZUKIGSF600 BANDIT19952004A81111/A81121,S
SUZUKIGSF650 BANDIT20052014S,SA
SUZUKIGSR60020062011
SUZUKIGSX600F19982007
SUZUKIGSX650F20082014
SUZUKIGSX750F19982006
SUZUKIGSX-R60019972016
SUZUKIGSX-R60020052005B21114
SUZUKIGSX-R75019941995GR7BA/GR7BB
SUZUKIGSX-R75019961999GR7DA/GR7DB
SUZUKIGW250 INAZUMA20132016
SUZUKILT-Z 400 QUADSPORT20032014
SUZUKIRF600R19931999
SUZUKIXF650 FREEWIND19972001AC1112
TRIUMPHDAYTONA 60020032005
TRIUMPHSTREET TRIPLE 67520082013
TRIUMPHSTREET TRIPLE 675 R20092013
YAMAHAVP125 X-CITY20082013
YAMAHAVP250 X-CITY20122012
YAMAHAXC125R MAJESTY19982002SE061
YAMAHAXJ600N199419974BR
YAMAHAXJ600S DIVERSION19922003RJ01
YAMAHAX-MAX YP125R20072008SE321
YAMAHAX-MAX YP250R20072013SG162
YAMAHAXT500199519963WS
YAMAHAXT600E19902003DJ02
YAMAHAXTZ660 TENERE199119993YF

Tuotearvostelut

Tuotteita samasta tuoteryhmästä

Motobatt Jump Starter / Power Bank
DU14-999

Motobatt Jump Starter / Power Bank

199,00 €
Saatavuus
Ei varastossa
Toimitusaika Kysy päivää
Motobatt Yhdistelmäjohto ulosotto+lataus
DU14-993

Motobatt Yhdistelmäjohto ulosotto+lataus

24,90 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt Liittimen pään varasuojus, kuminen
DU14-992

Motobatt Liittimen pään varasuojus, kuminen

2,00 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt Jatkokaapeli 7,5m
DU14-991-4

Motobatt Jatkokaapeli 7,5m

13,90 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt Jatkokaapeli tupakansytytinliitoksella (naaras)
DU14-991-3

Motobatt Jatkokaapeli tupakansytytinliitoksella (naaras)

8,90 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt 55cm jatkokaapeli 7,5A sulake rengasliittimillä
DU14-991-2

Motobatt 55cm jatkokaapeli 7,5A sulake rengasliittimillä

8,90 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt 55cm jatkokaapeli 7,5A sulake krokotiilipäät
DU14-991-1

Motobatt 55cm jatkokaapeli 7,5A sulake krokotiilipäät

8,90 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt Akkulaturi 4-kanavainen 9 step 12V 2,0 Amp
DU14-990-3

Motobatt Akkulaturi 4-kanavainen 9 step 12V 2,0 Amp

339,00 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt Akkulaturi Fat Boy 9 step12V 2,0 Amp
DU14-990-2

Motobatt Akkulaturi Fat Boy 9 step12V 2,0 Amp

115,00 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt Akkulaturi Water Boy 9 step12V 1,0 Amp
DU14-990-1

Motobatt Akkulaturi Water Boy 9 step12V 1,0 Amp

59,00 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt akku, MBHD12H
DU14-529

Motobatt akku, MBHD12H

196,00 €
Saatavuus
Varastossa
Motobatt akku, MBTX30U
DU14-528

Motobatt akku, MBTX30U

194,00 €
Saatavuus
Varastossa

Tuotehaku

Selaa tuoteryhmiä

Oma tili

Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

1. Tilaaminen 

1.1 Tilausta tehdessä asiakkaan tulee aina ilmoittaa nimi, osoite, sähköpostiosoite ja puhelinnumero.

1.2 Mimoton asiakasrekisteri on luottamuksellinen ja Mimoto sitoutuu olemaan luovuttamatta tietoja eteenpäin.

1.3 Asiakas sitoutuu jokaisen tilauksen yhteydessä noudattamaan tässä sopimuksessa mainittuja sopimusehtoja.

1.4 Sitova kauppasopimus tulee voimaan, kun asiakas on jättänyt tilauksen.

1.5 Mikäli asiakas ei hyväksy tuotetta, tulee hänen palauttaa tuote 14 päivän palautusoikeuden aikana takaisin Mimotolle (ks. jäljempänä kohta 4.).

1.6 Mikäli asiakas ei ole noutanut saapunutta tuotetta postitoimipaikasta tai noutopisteestä 14 päivän kuluessa, kauppa peruuntuu. (kts. 4.8)

1.7 Mimoto ei vastaa valmistajien sivuilla olevien tietojen oikeellisuudesta.

1.8 Mimoto pidättää oikeuden olla toimittamatta tilausta.

2. Hinnat

2.1 Hinnaston hinnat sisältävät arvonlisäveron. Toimitamme tuotteet Itellan ja matkahuollon palveluita käyttäen.

2.2 Mikäli tuotteen hinta on noussut tilauksen lähettämisen jälkeen, myymme tilatut tuotteet tilaushetken hinnalla. Mikäli tilaukseen tehdään muutoksia, määräytyy tuotteen hinta senhetkisen hinnan mukaisesti.

2.3 Kaikkien tuotteiden tuotetiedot näkyvät tuotekortissa kotisivuillamme. Tuotetietovirheen takia tehtävä palautus on asiakaspalautuksena maksuton, ja palautus on tehtävä kohtuullisen ajan kuluessa siitä, kun asiakas on virheen havainnut tai asiakkaan olisi kuulunut virhe havaita.

2.4 RAHTIHINNAT

  • Postipaketti, Posti 16 (Yli 195€ tilaukset ilman toimituskuluja) - 7,90 €
    Postista postiin, noudettavissa klo 16 jälkeen
  • Itella Express Flex 21 kotiinkuljetus (Yli 300€ tilaukset ilman toimituskuluja) - 13,00 €
    Lähetykset toimitetaan vastaanottajille arkipäivisin ja suuremmissa kaupungeissa jakelu on mahdollinen klo 21 asti. Muilla alueilla lähetykset jaetaan perille klo 14 mennessä.
  • Postin pakettiautomaatti (max 36×60×60cm) (Yli 195€ tilaukset ilman toimituskuluja) - 7,90 €
  • Nouto myymälästä 0,00 € (Ilmoitamme kun tuote on noudettavissa)
  • Postipaketti, Posti 14 (Yli 300€ tilaukset ilman toimituskuluja) 13,00 €
    Toimitus kotiin/työpaikalle päivällä ennen klo 14.00
  • Toimitus Viroon ja Ruotsiin (Consumer Parcel) 15,00 €
    Ruotsi (postinumero ja kuljetusaika) 10–82: 3–4 työpäivää 62, 83–99: 5–8 työpäivää
    Viro 10–75: 3–5 työpäivää
  • Matkahuollon Lähellä -paketti 19,90 €
    Toimitetaan Matkahuollon lähimpään noutopisteeseen. Maksimi 30kg

3. Yleiset toimitusehdot

3.1 Mimoto toimittaa tuotteitaan asiakkaalle 1-4 arkipäivän toimitusajalla. Mikäli tuote on kuitenkin tilapäisesti varastosta loppu, siitä ilmoitetaan asiakkaalle sähköpostilla.

3.2 Toimitamme tilauksia seuraavalla kuljetusyhtiöillä: Posti ja Matkahuolto


3.3 Mikäli lähetät tavaraa Mimotolle tuotepalautuksena, muista säilyttää kuittikopio/seurantanumero sekä ilmoittaa siitä Mimotolle asiakaspalvelu@mimoto.fi

4. PALAUTUSOIKEUS

4.1 Kaikilla tuoteilla on 14 päivän palautusoikeus postipaketin tai noutotilauksen noutohetkestä alkaen (mukaan lukien viikonloput ja pyhäpäivät, poislukien noutopäivä). Raskaiden (yli 50kg) tuotteiden palautuksen yhteydessä ei palauteta rahtikuluja.

4.2 Noutohetkeksi katsotaan se päivä, jolloin paketti on lunastettu tai noudettu postista tai matkahuollon toimipisteestä.

4.3 Palautusoikeus koskee vain käyttämättömiä ja myyntikelpoisia tuotteita. Palautusaikana asiakkaalla on oikeus tutustua tuotteeseen huolella samalla tavalla kuin hän voisi tehdä ostaessaan tavaran liikkeestä. Asiakas voi myös avata pakkauksen tutkiakseen tuotetta menettämättä palautusoikeuttaan. Hän ei voi kuitenkaan ottaa tavaraa käyttöön. Esim. moottoripyöräkypärää kannattaa pitää päässä niin että ei poista lappuja ja visiirin suojakalvoa, kun kalvo tai laput on poistettu katsotaan tuote käytetyksi.

4.4 Palautusoikeus ei koske tuotetta, jota on käytetty

4.5 Tuotepalautukset on tehtävä aina: a) Alkuperäisessä tai samanlaisessa paketissa, missä tuote on asiakkaalle lähetetty (hyvin pakattuna) ilman turhia merkintöjä. b) Mukana kopio kuitista. c) Viimeistään 14 päivän kuluessa noutohetkestä.

4.6 Emme hyväksy tuotteen palautusta, mikäli palautettava tuote on jätetty asianmukaisesti pakkaamatta. Postin aiheuttama palautuksen särkyminen on Mimoton tai kuljetusyhtiön vastuulla.

4.7 Kaikki kaupan purkamiset ja alennukset suositellaan aina sovittavaksi kirjallisesti (esim. sähköpostilla, kirjeitse) . Asiakkaan tulee ilmoittaa Mimotolle tilinumero (postiennakkotilauksissa) johon asiakkaan maksama rahasumma palautetaan. Rahasumman palautus suoritetaan kohtuullisen ajan kuluessa siitä kun tavara on palautunut Mimotolle ja tarkastettu.

4.8 Palautus on ilmainen. Poikkeuksena seuraavat tilanteet:
- mikäli asiakas jättää noutamatta jo lähetetyn tuotteen postista tai matkahuollon toimipisteestä

5. Takuu

5.1. Takuu on myyjän maahantuojan vapaaehtoisesti antama lisäsitoumus. Takuun antaja vastaa siitä, että tuote toimii määräajan. Mikäli tuotteen valmistaja, maahantuoja tai valtuuttama huoltoliike tarjoaa tuotteelle takuun, rajoittuu Mimoton velvollisuus hoitaa tuotteen takuu aina kuluttajasuojalain 5. luvun yleisiin virhesäännöksiin.

5.2 Takuuaika alkaa kuitissa olevasta päiväyksestä ja kestää maahantuojan määritelemän takuuajan. Tuotteen takuuvaihto ei pidennä alkuperäistä takuuaikaa.

5.3 Takuun piiriin eivät kuulu ulkoisten esineiden aiheuttamat vauriot.

5.4 Takuu ei kata tuotteiden väärinkäyttöä tai muita ohjeiden laiminlyöntiä, mukaan lukien asiakkaan asennusvirheitä taikka tuotteiden normaalia kulumista.

5.5 Kuluttajansuojalain mukaisesti ostajan on ilmoitettava virheestä takuunantajalle kohtuullisessa ajan kuluessa siitä, kun asiakas havaitsi virheen tai hänen olisi pitänyt havaita se.

5.6 Takuupalautukset on tehtävä aina alkuperäisessä tai samanlaisessa paketissa, missä tuote on asiakkaalle lähetetty (hyvin pakattuna) ilman turhia merkintöjä ja mukana kopio kuitista.

5.7 Kaikki takuupalautukset lähetetään tai tuodaan Mimotolle. Tuote viedään postiin ja palautetaan asiakaspalautuksena veloituksetta.

6. Maksutavat

Tilauksen voit maksaa verkkopankkitunnuksilla, pankki- / luottokortilla ja Klarna Tilillä tai Laskulla

  • Postiennakko
    Maksat tilauksen postiin noutaessasi paketin postista.
  • Checkout - Verkkopankit ja pankki-/luottokortit
    Checkoutin kautta maksat kaikkien pankkien maksupainikkeilla ja maksu onnistuu myös yleisimmillä pankki-/luottokorteilla. Maksupalvelumme käyttäminen on turvallista. Maksaessasi tilaustasi siirryt suoraan maksutavan tarjoajan järjestelmään, jolloin henkilökohtaiset tietosi ovat turvassa.
  • Klarna Lasku – 14 päivää maksuaikaa
    Klarna Laskulla saat maksuaikaa 14 vuorokautta ja mahdollisuuden maksaa erissä.
  • Klarna Tili
    Klarna Tili -maksutapa on suunniteltu niihin tilanteisiin, kun haluat itse päättää, millaisissa kuukausierissä lyhennät tilauksesi loppusummaa. Kuukausierä 9 € tai vähintään 1/24 kokonaissummasta. Tilinhoitomaksu 3,95 € / kk tilausmäärästä riippumatta.
  • 7. Tietosuoja

    HENKILÖTIETOLAIN (523 / 99) 10 §:n MUKAINEN REKISTERISELOSTE

    Rekisterinpitäjä:
    Mimoto Ky. Tainionkoskentie 10 IMATRA . Y-tunnus 1834706-1
    Rekisteriä hoitava henkilö: Mimoto Ky, info AT mimoto.fi
    Rekisterin nimi:
    Mimoto Ky asiakasrekisteri
    Rekisterin käyttötarkoitus:

    Rekisteriä käytetään pääsääntöisesti asiakkaan omien tilausten postittamiseen. Rekisteriä voidaan kuitenkin käyttää myös suoramarkkinointiin, paitsi jos asiakas on tämän erikseen kieltänyt.